نماینده ولی‌فقیه در استان چهارمحال و بختیاری در دیدار با رئیس اداره امور شعب بانک مهر اقتصاد در استان گفت: پرهیز از معاملات ربوی از اصول اساسی بانکداری اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی بانک مهر اقتصاد استان چهار محال و بختیاری، حجت ‌الاسلام و المسلمین محمد علی نکونام – امام جمعه شهرکرد – در این دیدار با بیان مطلب فوق گفت: بانک مهر اقتصاد با پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه گامی موثر در راستای حل مشکلات اقشار مختلف جامعه برداشته است.

وی با اشاره به اهمیت پرهیز از معاملات ربوی در بانک‌ها بیان داشت: عدم انجام معاملات ربوی یکی از اصول اجرای بانکداری اسلامی است که باید مورد توجه بانک‌ها قرار گیرد.

حجت‌الاسلام نکونام افزود: بانک مهر اقتصاد گام‌های بزرگی را در راستای رعایت مسائل شرعی در پرداخت تسهیلات انجام  انجام داده که این امر رضایت خداوند سبحان و موفقیت این دستگاه اجرایی را به همراه دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به معضل ربا و با اشاره به آیات و روایات مبنی بر مذمت این گناه، بیان داشت: رباخواری در دین مبین اسلام به شدت منع شده است و فرد رباخوار آتش جهنم را برای خود اندوخته می‌کند

منبع : بانک مهر اقتصاد گچساران |پرهیز از معاملات ربوی از اصول اساسی بانکداری اسلامی است
برچسب ها : استان ,معاملات ,ربوی ,اقتصاد ,بانک ,بیان ,معاملات ربوی ,بانکداری اسلامی ,بیان داشت ,اساسی بانکداری ,اصول اساسی ,اساسی بانکداری اسلامی ,اصول اسا